Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vybavení

Každé vlče nebo světluška by určitě nemělo postrádat některé věci, do kterých je určitě dobré investovat. Né že by se vám investice vrátila, ale rozhodně si dítě výlety užije a nebude trpět. 
 

SEZNAM VĚCÍ KTERÉ BY NEMĚLI VLČETI/SVĚTLUŠCE CHYBĚT:

KROSNIČKA
(správný batoh poznáme snadno, vejde se do něho spacák, náhradní oblečení, 2l láhev na pití, jídlo na 2 dny, z venku karimatka - dnes se již vyrábí široká škála batohů vhodná i pro dětí - s nastavitelnými zády; některé věci se dají připevnit z venku batohu - hodí se batoh s různými úchyty a přezky)

SPACÁK
(v 21.století je vyvinuta a otestována neuvěřitelná řada druhů spacáků - malé/velké, těžké/lehké, letní/zimní, dekové/mumie, péřové/s umělým vláknem, atd.; Pro malého špunta je určitě lepší co nejmenší sbalený spacák - potom stačí i menší batoh, ale určitě nedávat přednost menší velikosti na úkor kvality, aby dítě si přes den nešlo s lehkou bagáží zvesela a v noci pak zmrzlo; ZDE rada při výběru spacáku)

KARIMATKA 
(alu-matka/pěnová karimatka/samonafukovací karimatka; každá má své plus a mínus: skladnost, pohodlnost, při propaléní ⇒ ztráta fce... 
Jakou karimatku se rozhodnete zvolit, zavisí na mnohých faktorech: kam a na jak dlouho jedete, jestli ji potáhnu někde na krosně a nebo vám to tam někdo zaveze např. autem. 
V případě táborá bych volila samonafukovací - je pohodlná, což už při 14-ti dnech je na místě, ale hrozí propálení, takže nezapomenout celtu.
Na druhou stranu na víkendovku do lesa bych zvolila  karimatku pěnovou, není tolik pohodlná, ale je lehká, dá se přidělat na batoh a na jeji funkci nemá vliv mechanické poskození.)

EŠUS + lžíce

NŮŽ
(pro vlčata nejlépe zavírací např. OPINEL)

PLÁŠTĚNKA
(dobré je pončo, pod které se dá schovat i velký batoh)

TREKOVÁ OBUV
(pevná, pohodlná, téměř nepromokavá)Příklad jak to nemá vypadat. :-D 

 

 

 

 

 

 

TOPlist
aktualizováno: 14.09.2018 16:53:08